www.mis.lviv.ua
Головна arrow Регуляторна політика arrow Проекти РА arrow Положення про туристичний збір (Додаток 3)
24.06.2018
 
 
Положення про туристичний збір (Додаток 3) Переглянути як PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   
06.12.2010

Додаток № 3

до рішення сесії 

Новороздільської  міської ради 

від __ _____2010     № __    

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір

 ЗАГАЛЬНІ  ЗАСАДИ.

Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету. Туристичний збір  встановлюється на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та Податкового Кодексу України  (ст. 268 Розділ ХII).

1.                               ПЛАТНИКИ  ПОДАТКУ.

Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію  м. Новий Розділ та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов'язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у селі, селищі або місті, радами яких встановлено такий збір;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками та курсовками в санаторії та пансіонати".

2.                               СТАВКА  ТА  БАЗА СПРАВЛЯННЯ  ЗБОРУ.

Ставка встановлюється у розмірі 1% до бази справляння збору.

Базою справляння є вартість всього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених п.4 даного положення за вирахуванням податку на додану вартість.

До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

3.                              Податкові агенти

Згідно з рішенням міської ради справляння збору може здійснюватися:

а) адміністраціями готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, санаторно-курортними закладами;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами або фізичними особами-підприємцями, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з міською радою.

5.     Особливості справляння збору

Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

6.     ПОРЯДОК  СПЛАТИ  ЗБОРУ 

Туристичний збір сплачується до міського бюджету авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця ( у лютому до 28 (29) включно):

Остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний(податковий) квартал. сплачується у строки, визначені для квартального податкового періоду.

Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов'язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору в органи державної податкової служби за місцезнаходженням підрозділу.

 7.    ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Відповідальність за правильність обчислення, повноту утримання, своєчасність перерахування туристичного збору до бюджету покладається на: 

а) адміністрацію готелів, кемпінгів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та інших закладів готельного типу, санаторно-курортних закладів;

б) квартирно-посередницькі організації, які направляють неорганізованих осіб на поселення у будинки (квартири), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, які уповноважуються міською радою справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

8.                                  КОНТРОЛЬ.

Контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю сплати туристичного збору  здійснює Миколаївська державна податкова інспекція.

 

 

 Секретар Новороздільської міської ради                              П.Петраш

Останє оновлення ( 22.12.2010 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Top! Image Image Top!