www.mis.lviv.ua
Головна arrow Соціальні послуги arrow Нормативно-правові акти arrow Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів
20.09.2020
 
 
Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів Переглянути як PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   
09.02.2015

Виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів

 

  В даний час для багатьох актуальним є питання подання у відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою №10 – ПІ. В зв’язку з цим, давайте більш детальніше зупинимось на процедурі подання і розкажемо про дотримання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

  Стаття 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 року №875-XII (далі – Закон №875) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі – Підприємство), установлює норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості 1 робочого місця.

  Підприємства самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою статті 19 Закону №875, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

  Підприємства самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 Закону №975. Виконанням нормативу робочих місць у кількості, зазначеній вище, вважається працевлаштування підприємством інвалідів, для яких це місце роботи є основним.

  Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів  підприємства подають (надсилають рекомендованим листом) щороку до 1 березня відділенням Фонду соціального захисту інвалідів (далі – відділення Фонду), в яких вони зареєстровані, за формою №10 – ПІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів» (далі – форма №10-ПІ), затвердженою наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року №42. Цим же наказом затверджено Інструкцію щодо заповнення форми № 10 – ПІ.

  Часом виникають запитання на зразок: якщо на кінець року на підприємстві працює вісім осіб, а середньооблікова кількість штатних працівників за рік становить сім осіб, чи повинно підприємство подавати звіт за формою №10 – ПІ?

  Оскільки частина перша статті 19 Закону №875 передбачає для підприємств встановлення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості 1 робочого місця, дія зазначеної статті Закону №875 на такі підприємства не поширюється.

  Тобто, якщо середньооблікова чисельність штатних працівників за рік роботи становить сім осіб, підприємство не повинно подавати форму №10 – ПІ.

  Звертаємо увагу, що стаття 19 Закону №875 передбачає для керівників підприємств у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання відділення Фонду звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів відповідальність, у встановленому законом порядку.

Підготувала:
Головний державний інспектор з питань праці Нагірняк Г. М.
e-mail:  Ця адреса електронної пошти приховується від різних спамерських пошукових роботів. Щоб побачити її потрібно активувати Ява-скрипт.
Останє оновлення ( 09.02.2015 )
 
< Попередня
 
Top! Image Image Top!