www.mis.lviv.ua
Головна arrow Соціальні послуги arrow Нормативно-правові акти arrow Семінар у Новороздільському міському центрі зайнятості
20.09.2020
 
 
Семінар у Новороздільському міському центрі зайнятості Переглянути як PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   
05.03.2015

Семінар у Новороздільському міському центрі зайнятості

   04 березня 2015 року головним державним інспектором Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Нагірняк Галиною Миронівною у Новороздільському міському центрі зайнятості проведено семінар для роботодавців на тему «Роз’яснення щодо застосування вимог Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110.»

   У семінарі взяли участь представники адміністрації підприємств, організацій та фізичні осіби-підприємці в загальній кількості 8 чоловік.

Доповідачем надано вичерпну відповідь з наступних питань: 

-                     порядок внесення записів у трудові книжки працівників;

-                     терміни заповнення трудових книжок;

-                     виправлення записів;

-                     умови і порядок оформлення дубліката трудової книжки, тощо 

Під час проведення семінару було наголошено, що питання щодо ведення трудових книжок, їх зберігання, виготовлення, постачання і облік регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 1993 р. № 301 «Про трудові книжки працівників» та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 серпня 1993 р. за N 110.

Слід зазначити, що трудова книжка – це основний документ про трудову діяльність працівника, який підтверджує страж роботи, а також дає змогу власнику при прийнятті на роботу мати уяву про досвід роботи працівника.

Особа, яка загубила трудову книжку (вкладиш до неї), зобов’язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а в разі ускладнення - в інші строки власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладиш до неї (нових зразків) з написом "Дублікат" в правому верхньому кутку першої сторінки.

У разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

На власника або уповноваженого ним органу покладається обов’язок щодо видачі працівникові його трудової книжки в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення.

При затримці видачі трудової книжки з вини власника або уповноваженого ним органа працівникові сплачується середній заробіток за весь час вимушеного прогулу.

Окрім, зазначеного представникам суб’єктів господарювання державним інспектором праці надано відповіді на всі турбуючи їх питання, що стосуються законодавства про працю, зокрема наголошено про посилення відповідальності за порушення законодавства про працю та про збільшення розмірів штрафних санкцій. 

Підготувала головний державний інспектор праці Нагірняк Г. М.
Останє оновлення ( 05.03.2015 )
 
< Попередня   Наступна >
 
Top! Image Image Top!