www.mis.lviv.ua
Головна arrow Соціальні послуги arrow Нормативно-правові акти arrow Семінар у Новороздільському міському центрі зайнятості
20.09.2020
 
 
Семінар у Новороздільському міському центрі зайнятості Переглянути як PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
Написав Administrator   
09.04.2015

Семінар у Новороздільському міському центрі зайнятості

   08 квітня 2015 року головним державним інспектором Територіальної державної інспекції з питань праці у Львівській області Нагірняк Галиною Миронівною у Новороздільському міському центрі зайнятості проведено семінар для роботодавців на тему «Трудовий та цивільно-правовий договори»

   У семінарі взяли участь представники адміністрації підприємств, організацій та фізичні осіби-підприємці в загальній кількості 8 чоловік.

   Доповідачем надано вичерпну відповідь з наступних питань: 

1.     визначення поняття «трудовий договір» та «цивільно-правовий договір»

2.     відмінності між трудовим та цивільно-правовим договорами

3.     переваги укладання трудових відносин.

   В ході проведення семінару акцентовано увагу присутніх на те, що фізичні особи можуть залучатися до роботи не лише на підставі трудового договору, а й на іншій юридичній підставі, зокрема за цивільно-правовим договором. Основною відмінністю договорів цивільно-правового характеру від трудових договорів є те, що перші регламентуються Цивільним кодексом України, а інші - Кодексом законів про працю України. Стаття 626 Цивільного кодексу України визначає загальне поняття цивільно-правового договору. Відповідно, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків. Існує тенденція угоди цивільно-правового характеру (договір підряду, договір про надання послуг) називати трудовою угодою, але слід пам’ятати, що стосунки, які виникають внаслідок їх укладання регулюється нормами цивільного, а не трудового законодавства. Суттю цивільно-правових відносин як підряду є те, що одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другою сторони (замовника), а останній повинен прийняти й оплатити виконану роботу. Отже, з юридичного розуміння, трудові стосунки між сторонами при укладанні договору не виникають. Сторонами таких угод будуть замовник і виконавець, а не працівник і власник (роботодавець). 

Крім цього під час семінару наголошено, що працівник, на відміну від виконавця як сторони договору цивільно-правового характеру, підлягає усім видам загальнообов’язкового державного соціального страхування, зокрема й пенсійному страхуванню.

Підготувала:
Головний державний інспектор з питань праці                            Нагірняк Г. М.
 
Наступна >
 
Top! Image Image Top!