www.mis.lviv.ua
Головна arrow Офіційно arrow Звернення arrow Звернення щодо державного фінансування професійно-технічної освіти України
24.09.2021
 
 
Звернення щодо державного фінансування професійно-технічної освіти України Переглянути як PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.03.2016

 

 Image

УКРАЇНА

         НОВОРОЗДІЛЬСЬКА  МІСЬКА  РАДА

        ЛЬВІВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

 

81652,  м. Новий Розділ,  вул. Грушевського, 24, тел. факс (8-03261) 2-44-78,  2-44-24,  2-24-97

р/рахунок 35413006001333,    код ЗКПО 04056210,     МФО 825014 ВДК у Миколаївському  районі  

 
  __________    від  15 березня 2016 р.
 

Президентові України

Порошенку П.О.

Голові Верховної Ради України

Гройсману В.Б.

Прем’єр-міністру України

Яценюку А.П.

Народному депутату України в/о №123

Батенку Т.І.

ЗВЕРНЕННЯ

щодо державного фінансування професійно-технічної освіти України 

через прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік»

   Звертаємося до Вас у зв’язку з катастрофічною ситуацією, що склалася в системі професійно-технічної освіти України через прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». У статті 27 цього Закону дано доручення Кабінету Міністрів України: до 1 січня 2016 року забезпечити передачу в установленому порядку видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах на фінансування з місцевих бюджетів. При цьому не розроблено самих механізмів передачі закладів системи ПТО на місцевий бюджет. Передача видатків здійснена без надання відповідних ресурсів бюджетам органів місцевого самоврядування. Це може призвести до незворотних наслідків  – руйнування системи професійно-технічної освіти в Україні, що негативно позначиться на економіці країни та обороноздатності нашої держави.

Означені радикальні дії є порушенням окремих статей Конституції України, зокрема, ч.3 ст. 142: «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою», а також ч.3. ст. 53: «держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах».

Передбачений в Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» за підсумками І кварталу 2016 року моніторинг фінансового забезпечення професійно-технічних навчальних закладів державної форми власності за рахунок коштів обласних та міських (міст обласного значення) бюджетів і внесення в разі необхідності пропозицій щодо змін до бюджетного законодавства може виявитися запізнілим, оскільки система підготовки робітничих кадрів в Україні опинилася під загрозою припинення свого існування.

Особливо гострою є ця для професійно-технічних навчальних закладів м. Новий Розділ, Львівської області та бюджету Новороздільської міської ради, який немає відповідних надходжень, щоб утримувати два професійно-технічних ліцея на території міста, тим паче, що значна кількість вихованців цих закладів не є мешканцями Нового Роздолу.

 На основі викладеного пропонуємо:

– у 2016 році продовжити фінансування професійно-технічних навчальних закладів у формі освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам;

– визначити перехідний період упродовж трьох років (2016–2018 рр.) для  здійснення оптимізації мережі закладів системи ПТО;

– визначити категорії навчальних закладів, які можуть бути передані на місцевий бюджет, й ті, які мають залишитися на державному фінансуванні, що пов’язано зі специфікою підготовки фахівців з певних напрямів, а також можливостями місцевих бюджетів;

Просимо Вас підтримати наші пропозиції, що дасть змогу зберегти роль держави в забезпеченні доступності та якості професійно-технічної освіти, сприятиме задоволенню потреб національної економіки у висококваліфікованих, конкурентоспроможних та професійно мобільних робітничих кадрах.

Підтримано 10.03.2016 року на V пленарному засіданні ІV сесії Новороздільської міської ради VІІ-го демократичного скликання.

МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                            А.Р. МЕЛЕШКО


 
< Попередня   Наступна >
 
Top! Image Image Top!