www.mis.lviv.ua
Головна arrow Офіційно arrow Рішення Новороздільської МР XII сесії VII ДС arrow Рішення № 209 від 11.11.2016р.
24.02.2020
 
 
Рішення № 209 від 11.11.2016р. Переглянути як PDF Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.11.2016
Image

НОВОРОЗДІЛЬСЬКА МІСЬКА РАДА
  ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ № 209

від 11.11.2016р.
м.Н.Розділ
 
 
Про заяву щодо недопущення розміщення
на порушених гірничо-хімічною промисловістю
землях біля міста Новий Розділ сміттєпереробного комплексу

 


    Заслухавши інформацію міського голови Мелешка А.Р. з приводу заяви на брифінгу голови Львівської ОДА О. Синютки  від 10.11.16р. про можливість розміщення на відпрацьованих територіях Роздільського ДГХП «Сірка» регіонального сміттєпереробного копплексу, з метою захисту життя та здоров'я населення та охорони навколишнього природного середовища міста Новий Розділ та цілого регіону «Розділля», зважаючи на загрозу погіршення екологічної ситуації, відповідно до статей 25 та 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», XII сесія VII демократичного скликання Новороздільської міської ради

 
ВИРІШИЛА:
1. Заяву щодо недопущення розміщення на порушеній гірничо-хімічною промисловістю землі біля міста Новий Розділ сміттєпереробного комплексу - прийняти (додається).
2. Скерувати заяву до Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Миколаївської районної державної адміністрації, Роздільського ДГХП «Сірка», оприлюднити в міській газеті «Вісник Розділля» та на офіційному веб-сайті Новороздільської міської ради.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Мелешка А.Р.
 
 
МІСЬКИЙ ГОЛОВА                                                      А.Р.МЕЛЕШКО
 
 

Додаток 

до рішення Новороздільської міської ради 

№ 209  від 11.11.2016 року

 

ЗАЯВА

 

щодо недопущення  розміщення на порушених гірничо-хімічною промисловістю землях біля міста Новий Розділ сміттєпереробного заводу

прийнята на XII позачерговій сесії Новороздільської міської ради 11.11.16р.

 

   Ми, депутати Новороздільської міської ради, глибоко обурені заявою голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки, зробленою ним під час брифінгу 10 листопада 2016 року, щодо наявності трьох земельних ділянок для можливого розміщення сміттєпереробних заводів, в тому числі на території Миколаївського району біля Нового Роздолу на землях порушених гірничо-хімічною промисловістю, площею 15 гектарів.

   Обурює, насамперед, той факт, що питання розміщення на території колишнього РДГХП «Сірка» регіонального полігону твердих побутових відходів та сміттєпереробного заводу вже розглядалось на спільному засіданні сесій Миколаївської районної, Новороздільської міськоі, Роздільської селищної та Березинської, Берездівецької, Станківецької сільських рад, яке відбулося 22 червня 2012 року, та було прийнято рішення та відповідну заяву щодо недопущення такого будівництва на вищезазначеній території. На даний час позиція громадскості та депутатського корпусу Нового Роздолу не змінилась.  

Обурює також той факт,  що з суміжними територіальними громадами не погоджувався детальний план вибраної території, який, зі слів голови ЛОДА О.Синютки, вже розроблений. Ні громада міста, ні міський голова, ні депутати міської ради не були повідомлені про такі наміри керівництва області.  

   Ускладнює ситуацію і той факт, що запланований сміттєпереробний завод будуватиметься для значної частини Львівщини, в тому числі і міста Львів, а це потребує додаткового вивчення та серйозних прорахунків на кожному етапі планування будівництва.

   Крім того, немає гарантії, що цей завод взагалі буде збудований і введений в експлуатацію, оскільки не виключена можливість перетворення території  наближеної до Новороздільської міської ради на звалище твердих побутових відходів, які ніби-то будуть чекати своєї переробки.

   Ми звертаємо увагу на явно невдале розташування запланованої ділянки, адже в радіусі 3 км. проживає понад 40 тис. мешканців, це місто Новий Розділ, смт. Розділ,  села Березина, Берездівці, Гранки–Кути, Підгірці, а також, на відстані 1 км. знаходиться транскордонна річка Дністер.

   При визначенні зазначеної земельної ділянки не враховано той вагомий факт, що територія колишньої діяльності Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» є найбільш забрудненою у Львівській області. На ній знаходиться понад 90 % небезпечних промислових відходів всієї Львівщини. Також на ній зберігається майже 17 тис. тон відходів нафтохімічної промисловості – так званих гудронів, завезених Державним підприємством МВС «Спецсервіс» з Угорщини, умови зберігання яких, не відповідають жодним нормам екологічної безпеки. Сьогодні факт завезення цих відходів на терени Розділля та їх потрапляння у транскордонну річку Дністер, що може призвести до міжнародного скандалу,  є предметом розслідування в рамках журналістської мережі N-Vestigate, яке здійснюється за підтримки уряду Німеччини, участь в якому беруть журналісти з України, Угорщини та Молдови а також міжнародні правозахисні організації, зокрема, Transparency International.

   Беручи до уваги екологічні проблеми даної території, враховуючи концепцію використання промислових земель в зоні діяльності РДГХП «Сірка» в рамках Новороздільського індустріального парку, а це, виключно, «зелені» технології та промисловість, сусідство із сміттєпереробним заводом категорично не бажане.

   Ми, депутати Новороздільської міської ради рішуче заявляємо, що нехтування та повне ігнорування позиції органів місцевого самоврядування при вирішенні складних екологічних питань області є неприпустимим.

   У зв’язку з тим, ми категорично виступаємо проти  планування та будівництва сміттєпереробного заводу у Миколаївському районі в безпосередній близькості до території Новороздільської міської ради площею 15 га, на порушених гірничо-хімічною промисловістю землях! 

 
Міський голова                                             Андрій МЕЛЕШКО
 
< Попередня   Наступна >
 
Top! Image Image Top!